Sobota 27. února 2021, svátek má Alexandr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 27. února 2021 Alexandr

Čekání ve frontách se prodlouží, na STK praskne občanům víc než den dovolené

28. 06. 2018 6:35:25
Poslanci přehlasovali zájem Ministerstva dopravy, vrátit kontrolám vozidel jejich smysl. Opakovaně zvítězily obchodní zájmy. Nepřibyla žádná nová STK, naopak, v areálech stávajících roste hned několik emisních stanic najednou.

Právě ten fakt, že v areálech STK vyrůstá poslední půlrok hned několik nových emisních stanic, patřících opět jen státem chráněným majitelům STK, dělá vrásky na čele provozovatelům samostatných emisních stanic u autoservisů. Marně jim Dan Ťok v roce 2017 pracně vyjednal u EU možnost existovat samostatně i u autoopravny, teď k nim nepřijede už ani kolo. Pokud "Měření emisí" nyní schlamstnou STKáčka, nebude mít žádný autoservis motivaci držet emisní přístroje a zbaví se jich. Nevydělají si na sebe. Emisně nevyhovující auta tím nebude mít občan kde nechat opravit. A že jich bude. Podle informace jednoho účastníka školení emisí přicházejícího z jedné velké STK u významného autobazaru: "Máme jednoznačné instrukce, že co sem přistaví autobazar, musí všechno vyhovět, jinak máme v zaměstnání problém." Potřebné a 20 let budované řemeslo tak díky politikaření a kšeftům s vlivem na zdravé ovzduší v Česku zanikne.

Česká republika je na 1. místě mezi automobilovými smraďochy

Tato politika přinese hned dva sekundární problémy.
První problém: EU nebude spokojena s kvalitou vzduchu v oblastech s hustou dopravou, protože české kontroly jsou finančně motivovány (jak oficiálně, tak "úplatkářsky") jen na "vyhovující protokoly". Jinak nevydělají.
Druhý problém: Pokud budou nějakým zázrakem (sankce rostou, opatření proti podvodům je čím dál více) kontroly emisí přeci jen přísnější, bude velkokapacitní STK lidi od zkoušky jen vyhazovat. V novele si totiž nyní odhlasovali, že STK nadále nesmí nic opravovat. No a kam pojede občan s defektním autem, když se znechucené opravny už emisemi zabývat nebudou a nebudou je mít ani čím měřit? To je slepota při politickém rozhodování, která jak stát, tak nás všechny zítra nemile dohoní.

Technické vzdělání je kontrolorovi k ničemu, míní stát

Lobbisté STK si do novely zákona dokonce prosadili, že "emisní kontrolor" nemusí emisním systémům vůbec rozumět. Novela zákona totiž škrtla bez náhrady celý jeden paragraf o "povinnostech emisního mechanika". Na emisní systémy se tedy už školit nemusí, všechny doposud fungující technická školící střediska zaniknou bez náhrady. Jediné, co ho čeká, je každé tři roky tzv. prohlubovací školení a to výhradně u spol. DEKRA, TÜV nebo CSPSD (nařízeno novelou bez výběrového řízení a bez účasti odborných škol a vzdělávacích institutů, přičemž DEKRA je jako rádce státu a zároveň nejvýznamnější soukromým podnikatel v "kontrolách vozidel"), kde se dozví spíše legislativní informace, ne technické novinky o diagnostice a opravách emisních systémů..
Další perlička, jak si "Vyvolení" nahnaly do svých soukromých učeben účastníky: Pokud na diskriminační leč povinný "prohlubovák" účastník nepřijde, ztrácí ze zákona tzv. "profesní osvědčení". "Prohlubovací školení však nevzdělává mechaniky na nové technologie! 90 % je jen legislativa, předpisy a byrokracie. Jak absurdní. Jako kdyby se Pohlreich na 1. ledna nového roku probudil a neuměl vařit...

Metodika pro kočku - generuje podvodníky

Nevadí, stačí když bude schváleným přístrojem generovat protokoly dle přání zákazníka. Vše jde naprogramovat a aby u nevyhovujícího auta přístroj vytiskl vyhovující protokol je jen otázka peněz. Denně to lze zažít na většině STK v republice. Data v CISu jsou tak takřka bezcenná.

Trend, kterým se vyvíjí zákon 56/2001 Sb. nepotěší nikoho, kromě hrstky podnikatelů chráněných státem uzákoněnou regulací počtu STK. Koho nebaví čím dál delší fronty před STK, ten si ji zařídí zprostředkovaně. Vzniká totiž nový institut "zprostředkovatele STK", kterých v každém větším městě přibývá jako hub po dešti (www.stknadalku.cz). Mnohé autoservisy si účtují za zprostředkování STK okolo 800,- Kč navíc, navíc mimo poplatky na stanicích emisí a kontroly podvozku a karoserie.

Ceny porostou, úplatky taky...

Cena za to, že proběhne kontrola na vašem vozidle se každoročně může vyšplhat i nad 3.000,- Kč. Za co? Objemově bující předpisy, byrokratické zátěže a to všechno úplně k ničemu, protože kontroloři na většině STK dokáží naměřit, co si zákazník přeje. Všechno je jen o penězích a "vyhovující protokol" není zadarmo, jen okolnosti určují jeho cenu.

Obyčejného zákazníka "kontrolor pod STK" přátelským rozhovorem lustruje, aby se z něj nevyklubal kontrolující provokatér. Mnohem radostnější je bezstresová návštěva známého "Tondy", který sem jezdí dvakrát i třikrát do týdne s individuálně dovezenými ojetými auty. Ze zákona smějí být u kontroly auta jen dva. A to jim vyhovuje. Poslanec Polanský ještě chtěl pozměnit novelu tak, aby podvodné STK šlo zastavit činnost jen při "opakovaných" vážných pochybeních. To slovíčko navíc se mu tam díky ještě střízlivému vědomí ostatních poslanců protlačit nepodařilo. Už takhle je klientelismus a korupce na nejvyšším stupni za posledních 15 let a sahá až na některé vysoké úředníky, kteří jsou svolní a záhadně bohatnou. Jako za totáče...

Jinak celá poslanecká debata se odvíjela na úrovni hodnocení maturit (co že to "přináší růže", zda trpělivost nebo čas, za což padaly hlavy...). Poslanci totiž již dvakrát nevyslechli druhou stranu odborníků a nechali se hýčkat lobbisty STK a poslouchali jen jejich pohádky a věštby. Při hodnocení pár netěsností obvodových prkének si nevšimli, že sudu chybí dno. Nás všechny obyčejné lidi to však zle vyplatí...

Autor: Libor Fleischhans | čtvrtek 28.6.2018 6:35 | karma článku: 30.38 | přečteno: 2164x

Další články blogera

Libor Fleischhans

STK - stát přihlíží bohapustému výpalnému a poškozování našeho zdraví, vyplývá z dat ISTP

Patnáct let stará auta kouří méně, než ta nová s filtry částic. To vyplývá z tvrdých dat z ministerského serveru ISTP. Je to sice divné, někoho by to mělo trknout, ale netrkne. Proč tomu tak asi je, najdete v tomto článku.

6.10.2020 v 9:47 | Karma článku: 28.03 | Přečteno: 2084 | Diskuse

Libor Fleischhans

Reportér Richard Samko odhalil u STK vrchol ledovce

STK spolupracují s bazary a šijí na lidi pasti za statisíce! Pan Rohan si koupil úplný šrot, přestože mu STK na tohle auto vystavila vyhovující protokol. Tohle může vjet kdykoli do protisměru a zabíjet nevinné posádky okolních aut

26.8.2019 v 10:34 | Karma článku: 45.05 | Přečteno: 21256 | Diskuse

Libor Fleischhans

Poslanci 18. 9. zváží, zda zruší regulaci STK, kontroly by mohl dělat každý autoservis

Na 18. 9. 2019 svolala poslanecká iniciativa na popud Jiří Bláhy (ANO) konferenci o budoucí podobě STK. Současné kontrolní linky svádí k podvodům a lidi nebaví stát fronty. Zrušením "regulace" by mohly kontroly nabízet autoservisy

14.8.2019 v 21:22 | Karma článku: 32.16 | Přečteno: 4034 | Diskuse

Libor Fleischhans

Auto co přijelo z STK vás může zabít ve vteřině a s celou rodinou

Kontroly už dávno neodpovídají moderním autům. Nová emisní metodika zcela ignoruje emisní problémy, které vás mohou na silnici v okamžiku zabít. MDČR už 3 roky neřeší atrapy filtrů, které v mžiku zahalí silnici nepropustnou mlhou.

28.5.2019 v 14:49 | Karma článku: 26.61 | Přečteno: 2536 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Bedřich Dvořák

Někteří pamětníci ty podmínky cestování pamatují.

Šéfka Evropské komise von der Leyen zveřejnila podrobnosti o zavedení očkovacích pasů. Kdo si pamatuje podmínky pro cestování před rokem 1989 ?

26.2.2021 v 21:15 | Karma článku: 16.79 | Přečteno: 507 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Kdy se zase protrhne ozonová díra ? Pokus o názor.

Děláme vše pro to,abychom zacelili ozonové díry. Ale tím se k nám dostává málo UV záření a neničí se viry,které přilétají na meteoritech z vesmíru a tady se mutují.Není současná pandemie jen reakcí na chybné předpoklady vědců ?.

25.2.2021 v 21:27 | Karma článku: 6.31 | Přečteno: 148 | Diskuse

Zdenek Horner

Aby Češi nevymřeli na cynismus a posměch

Obecnou demoralizaci lze jistě pochopit, ale nesmíme ji trpně přijmout. I ve zdánlivě ztracené situaci, přes všechny údajné debility a diletantství nás nic neopravňuje podlehnout lacino panice a ohrozit tak vlastní budoucnost.

22.2.2021 v 8:27 | Karma článku: 20.82 | Přečteno: 619 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Kdo je Rusofob a kdo je Rusofil ? Dilema pro budoucnost.

Mezinárodní situace se značně zjednodušila. Bohužel určité rusofobní nálady vítězí a Rusofilové jsou zahánění do určitě nezákonnosti. Navíc většinový názor světové veřejnosti se dnes tak nějak zamlčuje.

21.2.2021 v 19:07 | Karma článku: 23.74 | Přečteno: 345 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Covid -19 rok II. Co budeme dělat ?

To nevěděl ani Lenin po roce 1917 a dnes to neví také nikdo.Potřebujeme peníze pro armádu, aby mohla nakoupit armádní dopravní letadla a vrtulníky pro službu na moři. Místo toho kupujeme nefunkční testy na covid a mnoho dalšího.

18.2.2021 v 11:16 | Karma článku: 6.24 | Přečteno: 193 | Diskuse
Počet článků 41 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3565

Supervizor a zakladatel poradenského portálu First Car Diagnostics - FCD.eu.

Od roku 1993 pracuji pro mezinárodní společnost IHR v divizi diagnostických a emisních přístrojů. Spolupodílel jsem se na diagnostické příručce HMS 990 u firmy Hermann Electronic (celosvětově výhradní dodavatel přístrojů Hermann pro Mercedes Benz). Na portálu FCD.eu sdružujeme 4.500 autoservisů u nás i v zahraničí s denní návštěvností 600 čtenářů profesionálů opravářů, kterým poskytujeme pomoc na dálku při diagnostice všech značek vozidel.

Díky našim zkušenostem poskytujeme v ČR školení emisním mechanikům a jsme pro tuto činnost schváleni Ministerstvem dopravy ČR. 
Jsem přitom neúnavným bojovníkem za narovnání pokřivené české legislativy v oboru emisních kontrol a za renesanci kvalitní řemeslné práce při opravách vozidel v autoservisech, hlavně co se jejich emisních systémů týče.

Najdete na iDNES.cz