Taky Vás napálil autoservis "Fejkem"? Jenže při reklamaci nemusíte mít štěstí...

Šok na STK může utrpět svědomitý majitel auta i po výměně jeho filtru, který vůbec nefunguje! Na trhu se objevily atrapy, co vydrží týden dva a pak už výrobce reklamaci s universální klausulí neuzná. Napálit se nechají všichni.

Ti svědomitější majitelé vozidel chápou, jakou úlohu ve výfuku mají filtry částic a katalyzátory. Donedávna se totiž vytloukaly a takových pastí na nic netušícího zákazníka byly plné bazary. Nicméně časy se mění a autobazary si již dávají velký pozor a taková vozidla do prodeje nepřijímají.

Nic netušící majitel vozidla dá tedy před prodejem vozidla auto do servisu, nic netušící autoservis objedná náhradní katalyzátor nebo filtr částic od dodavatele náhradních dílů, samozřejmě ne ten nejdražší a náhradní díl se zárukou namontuje. Potud je ještě vše OK.

Auto je opraveno, zákazník zaplatí a začne auto používat nebo ho odveze do bazaru. Při prvních kilometrech se nic nepozná, auto funguje bez nápadných indicií. I bazar ho v tu chvíli "sežere" jako emisně v pořádku. Avšak náhradní díl přestane v autě za pár stovek či tisíc kilometrů (zcela cíleně) fungovat. Je to jako kdybyste šli v papírových botách pro nebožtíky pochod do Prčic. Do první osvěžovačky nemáte podrážku a svršek.

Po ca  1.000 km chybí v kanálcích zadní dna, takže filtr již nefiltruje. Dna jsou vyrobena úmyslně tak, aby brzy shořela.

Přestaňte se usmívat. Ostatně při čtení příštích řádků vás úsměv přejde. Podstoupíte-li martirium reklamací, může resumé znít "NEUZNANÁ REKLAMACE", jako v našem případě. Jenže ASEM sdružuje emisní specialisty a ti zjistili, že namontovaný katalyzátor je "fejk" (atrapa, boty pro nebožtíka, nefunkční napodobenina), kterým se prodejce obohatil, aby se v reklamačním řízení odvolal na "nestandardní palivo", které přepážky spálí (např. omylem natankovaný benzín v palivu). Dodavatel za poškození filtru odmítá převzít odpovědnost a vy se nacházíte v bodě, jako před výměnou katalyzátoru (filtru částic), jenže jste o řádově 12 až 15 tisíc chudší a vaše nervy vzaly taky trochu za své.

I když se okolní svět navenek tváří, že je civilizovaný, život v něm je stále stejný, jako v džungli nebo v oceánech. Silnější žere slabší a vytváří si k tomu i svoje zákony, aby nás obyčejné lidi mohl ždímat nejen jednou, ale i dvakrát, třikrát. Jejich obchodní strategie je nenasytná, stejně jako u "šmejdů".

Autor: Libor Fleischhans | úterý 14.2.2017 9:57 | karma článku: 22,24 | přečteno: 1454x